Bosch Kombi Su Isıtmıyor

“Bosch kombi su ısıtmıyor.” sorunu, kombinin içinde yer alan çakmaklardan kaynaklanmaktadır. Bu çakmaklar, doğalgaz ile ateş alır ve suyun ısınmasını sağlar. Doğalgaz, kombinin içinde yer alır ve su ısıtılması gerektiğinde, otomatik olarak çakmakları harekete geçirir. Ardından doğalgaz ile tepkimeye giren kıvılcım alev alır ve çakmaklar yanmış olur. Ateş yandığı süre boyunca, borularda dolaşan suyu ısıtır. Kombinin içinde dolaşan borularda su akışı olur ve su, peteklere yönlendirilir. Ancak peteklerde ve kombide hali hazırda bir su varsa, kombi yeni bir su ısıtmaz.

Ayrıca kombinin su ısıtmamasının sebebi, kombi içinde yer alan çakmakların arızalanmasından da kaynaklanabilmektedir. Bu durum kombi kullanımlarında karşılaşılabilen durumlar arasında yer almaktadır.

Bosch Kombi Su Isıtmıyor Sorununun Çözümü
“Bosch kombi su ısıtmıyor.” Sorununun çözümü, teknik ekip tarafından sağlanmaktadır. Kombinin içi açılır ve çakmakların gaz aldığı kanallar üzerinde kontroller yapılır. Gaz akışı yok ise, borular değiştirilir. Eğer çakmaklarda problem var ise, çakmaklar yenileri ile değiştirilir. Böylece sorun giderilmiş olur.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56