Bosch Kombi Su Akıtıyor

“Bosch kombi su akıtıyor.” sorunu, kombi kullanılan evlerde sürekli yaşanılan bir durumdur. Kombinin çalışma işleyişi oldukça basittir. Bu cihazlar, sıcak su ve soğuk vanalarının bulunduğu yerlere bağlanmaktadır. Soğuk su cihazın içine girer ve kombi eşanjöründe ısıtılır.

Eşanjörde ısıtılan su, sıcak su bölümüne geçer ve peteklerin bağlı olduğu borular vasıtasıyla peteklere taşınır. Peteklerde dolaşan su, bulunulan ortamı ısıtır. Kombi, bu süreçte vanalardan çektiği suyu kullanır. Suyun ısısı düşmediği takdirde herhangi bir su alışverişi olmaz.

Her kombinin bir su basıncı limiti mevcuttur. Azami limit aşıldığında, kombi ve peteklerde basınç oluşur ve su ısınmayı reddeder. Bu yüzden fazlalık su, peteklerden ve kombiden dışarıya akar.

Bosch Kombi Su Akıtıyor Sorununun Çözümü
“Bosch kombi su akıtıyor.” Çözümü için herhangi bir teknik servise gerek yoktur. Bu sorun, kullanıcılar tarafından da çözülebilmektedir. Kombilerin su basıncı, standart olarak 1.5 bar olarak belirlenmiştir. Bu oranın üstüne çıkıldığında kombi, fazlalık suyu tahliye eder. Bu durumun sağlanması için, kombiye su girişi yapan vananın kapatılması yeterli olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56