Bosch Kombi Petekleri Isıtmıyor

“Bosch kombi petekleri ısıtmıyor.” sorunu, özellikle kış aylarında yaşanan bir sorundur. Bu sorun, standart su basıncının düşük olmasından kaynaklanmaktadır. Kombilerde su basınca “bar” isminde bir terimle belirlenmektedir.

Kombilerde normal su basıncı düzeyi 1,5 bar’dır. Su basıncı, bu sayının altında kaldığında, kombiden peteklere su daha az gider ve ısınma oranı düşer. Yani su azaldığından, petekler ısınmaz. Aksi durumda oran 1,5’un üzerine çıktığında ise su şiddeti artar ve borularda dolaşan suyun akış hızı artar. Borularda çok su olduğundan ısıtma süresi de uzar. Bu yüzden kombi ve petekler, su tahliyesi yapar ve fazlalık suyu dışarı akıtır.
Ayrıca peteklerde hava sıkışması, su birikmesi, kombide ve peteklerde bulunan giriş-çıkış vanalarının arızalı olması, bu problemi tetiklemektedir.

Bosch Kombi Petekleri Isıtmıyor Sorununun Çözümü
“Bosch kombi petekleri ısıtmıyor.” Sorununun çözümü, kullanıcılar tarafından yapılabilmektedir. Boş bir kap ile peteklerden fazlalık su ve hava alınır. Ardından kombide bulunan fazlalık su boşaltılır. Kombi çalıştırıldığında basınç oranı düşer ve kombi, petekleri ısıtır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56