Bosch Kombi Isıtmıyor

“Bosch kombi ısıtmıyor.” sorunu, kombi ve peteklerde yer alan tesisatın bakımının yaptırılmamış olmasında veya bakımın geciktirilmesinden kaynaklanmaktadır. Kombinin ısıttığı su, peteklerde devir-daim yoluyla dolaşır.

Bu dolaşımı sağlayan borular mevcuttur. Ancak kullanım süresi arttıkça bu sular, tortular oluşturur ve tortular da balçık gibi bir maddeye dönüşerek boruların iç kısımlarında yapışık halde kalır. Tesisatı tasarlayan kişiler, bu boruların içine bazı filtreler yerleştirmiştir. Bunun amacı ise, tortuların süzülmesidir. Ancak bakım yapılmadığı takdirde filtreler de bu tortulara maruz kalarak tıkanır ve süzme işlemini gerçekleştiremez. Bu durumun çözülmesi için mutlaka teknik servisten yardım alınması gerekmektedir.

Bosch Kombi Isıtmıyor Sorununun Çözümü
“Bosch kombi ısıtmıyor.” sorununun çözümü, kullanıcıların yaptıracakları bakımlar ile gerçekleşecektir. Eğer sorun ciddi bir boyuta ulaştıysa, teknik servis çağrılmalıdır. Teknik servis kontrol gerçekleştirir ve borularda yer alan filtreleri temizler. Ardından borularda yer alan tortuları yok etmek için, temizlik maddeleri ile boruların tamamını su ile yıkar. Son olarak kombi montajı yapılır ve kullanıma hazır hale getirilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56