Bosch Kombi Hiç Durmadan Çalışıyor

“Bosch kombi hiç durmadan çalışıyor.” hatası, kombinin gaz basıncından meydana gelen bir durumdur. Bu durum için gaz basıncı vanalarının kontrolünün sağlanması gerekmektedir.

Gaz basıncı, kombinin içerisinde yer alan doğalgazın şiddetini kapsamaktadır. Şiddetin ayarlanması, suyun ısıtılmasında kullanılan ateşleme sisteminde büyük rol oynamaktadır. Gaz basıncı normalde kombi tarafından, otomatik olarak ayarlanmaktadır ancak sistemde oluşan bir aksaklık buna engel olabilmektedir.

Bunun için hatanın kaynağının dikkatli bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Doğalgaz, yanıcı bir madde olduğundan, yanıcı maddeler ile kontrolün yapılması kötü sonuçlara yol açabilmektedir. Bu yüzden, kontrolün gerçekleştirilmesi kullanıcılara bırakılmamalıdır. Hatanın saptanması, Bosch yetkili servisi tarafından yapılmalıdır.

Bosch Kombi Hiç Durmadan Çalışıyor Sorununun Çözümü
“Bosch kombi hiç durmadan çalışıyor.” sorununun çözümü, yetkili servis tarafından yapılmaktadır. Hatanın giderilmesi için öncelikle, arıza kaynağının belirlenmesi gerekir. Yetkili servislerin sahip olduğu özel bir cihaz sayesinde, arıza tespiti yapılır ve müdahale gerçekleştirilir. Kombinin gaz basıncı dengelenir ve kombiye su basılır. Kombi çalışmaya başladığında hata, ekrandan silindiyse sorun çözülmüş demektedir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56