Bosch Kombi E9

“Bosch kombi E9” hatası, kombinin su basıncından kaynaklanan bir hatadır. Kullanıcılar, su basıncını kombinin üzerinde yer alan panelden görebilmektedir.

Su basıncı standart olarak 1,5 seviyesinde olmalıdır. Bu rakamın altında olan rakamlardan dolayı bu hata ortaya çıkmaktadır. Su basıncının az olması, yetersiz su kullanımı ve kombinin daha zor çalışmasına sebebiyet vermektedir.
Kombinin normal su basıncı seviyesine ulaşabilmesi için 1,5’e ulaşması gerekmektedir.

Bunun için ise soğuk su girişi vanasının açılması gerekmektedir. Ancak kombi içinde fazla su bulunuyorsa, bu suyun tahliye edilmesi gerekmektedir. Suyun boşaltılması, kombinin yeni su alması için yer açar ve devir-daim olanağı sağlar.

Bosch Kombi E9 Sorununun Çözümü
“Bosch kombi E9” sorununun çözümü, kullanıcılar tarafından yapılabilmektedir. Öncelikle peteklerden ve kombiden fazla su tahliye edilmelidir. Bir kova vasıtasıyla bu işlem kolayca yapılabilmektedir. Fazlalık su tahliye edilir ve peteklerde sıkışan hava boşaltılır. Soğuk su girişi vanası tekrardan açılır ve kombiye yeni su girişi sağlanır. Ardından kombi, eskisi gibi kullanıma hazır halde olur.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56