Vestel Bulaşık Makinesi H1 Hatası

Bulaşık makinelerinde çağımızın teknolojisinden yararlanılır. Endüstrinin birçok farklı alanında üretilen makinelerde, içinde yazılımın olduğu, komut vermeye yarayan ve arıza tespiti yapan elektronik bir kart bulunmaktadır. Sorunu belli kodlarla makinenin ekranına yansıtan bu kart, daha kolay bir arıza çözüm süreci yaratmaktadır. Eğer Vestel bulaşık makinesi h1 hatası nedir sorusunun cevabını arıyor iseniz aşağıdaki maddelerde bulabilir ve arızanın çözümünü teknik destek alarak sağlayabilirsiniz.

Bulaşık makinenizin ekranında H1 yazısıyla karşılaştıysanız bunun anlamı: Isıtıcı arızasıdır. Peki nedir ve neyden kaynaklanır ısıtıcı arızası? Sorun 2 yerde aranır.

– İlk olarak makinenizin rezistansı arızalı olabilir. Rezistans elektrik enerjisini kullanarak ısı üretir ve makinenize gelen soğuk şebeke suyunu ısıtır. Bunun bozulması durumunda makineniz bulaşıkları soğuk yıkar ve hiçbir temizlik özelliği olmaz. Bu durumda rezistans değiştirilerek sorun giderilir.

– İkinci olarak ise makinenin beyninde yani elektronik kartında bir sinyal iletim sorunu olabilir. Kart ile rezistans arasındaki komut sağlayıcı kablolar da veya kartınızın yazılımında bir problem olması durumunda rezistans komut gitmez ve devreye girmez. Bu durumda karta yazılımsal bir destek sağlanarak problem çözülür veya kart yenisi ile değiştirilir.

Bulaşık makinenizin güç düğmesine bastığınızda H1 hatası ile karşılaşırsanız hiç çalıştırmamanızı, açma kapama düğmesine basarak kapatmanızı öneririz. Sonrasında bir servisi arayıp, sorunu anlatarak teknik destek talebinde bulunabilir ve arızanın çözülmesini sağlayabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56