Beko Buzdolabı E4 Hatası

Beko buzdolaplarının yeni teknolojiye etkin biçimde entegre olması, tıpkı diğer pek çok elektronik cihazda olduğu gibi mevcut bir soruna ilişkin kapsamlı bilgilendirme sağlayan dijital ekranlara sahiptir. Böylelikle buzdolabınızda bir sorun mevcut ise bu ekranda gösterilecek arıza kodları/hata kodları sayesinde sorunu kolayca tespit etmek mümkündür. Bu tip kodlardan birisi olan Beko buzdolabı e4 hatası en sık görülen hata kodlarından da birisidir.

Buzdolabında E4 hatası alınıyor ise bu buzdolabında;

* Defrost ısıtıcı arızası,

* Termal sigortası arızası,

meydana geldiğini gösterir. Eğer defrost ısıtıcı arızası mevcutsa buzdolabının üst bölümünde buzlanma yaşanırken, sebzelikteki soğutma kalitesi düşer. Bu durumda doğrudan defrost ısıtıcı parçasının değişimi uygulanarak hem hızlı hem de ekonomik şekilde arıza giderilebilir.

Eğer termal sigorta arızasına ilişkin bu hata kodu görülüyor ise buzluğun kapaklarının değişimi gereklidir. Bu yüzden buzluk bölümünün kendi kapakları orijinal yedekleri ile değiştirilerek buzdolabının dijital ekranında sürekli alınan e4 arıza/hata kodu uyarısının giderilmesi ve verimli bir kullanımın yeniden teşkil edilebilmesi mümkün olabilmektedir.

Tags:
Blog Comments

Paylaşım için çok teşekkürler.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56