Vestel Bulaşık Makinesi Işığı Yanıp Sönüyor

Eski üretim makinelerin çoğunda dijital ekran olmazdı. Bundan dolayı da hata kodları ışıkların yanıp sönmesi ile belirtilirdi. Zaman geçtikçe daha çok üretilen dijital ekranlı makineler üretildi ve hata kodları yazı ile de belirtilmeye başlandı.

Hata kodları ve ışıkların yanıp sönmesinin ne anlama geldiği kullanım kılavuzlarında bulunmaktadır. Vestel bulaşık makinesi ışığı yanıp sönüyor sorusunun birçok cevabı bulunmaktadır. Her ışık farklı bir ışık ile beraber kombine bir şekilde yanarak veya yanıp sönerek arızanın ne olduğunu anlatmaktadır.

Vestel Bulaşık Makinesi Başla Bekle Yanıp Sönüyor

– Yıkama/kurutma veya bitti lambalarından biri yanıyor ve başla/bekle lambası yanıp sönüyor ise makinenizin kapağı tam kapanmamıştır.

– Başla/bekle ışığı yanıp sönüyor ise su girişi yetersizdir. Bunu su giriş valfinin suyu verip vermediğini kontrol ederek veya su giriş hortumunu ve hortum içinde bulunan filtreyi temizleyerek çözebilirsiniz. Yapamadığınız durumlarda servise danışabilirsiniz.

-Bitti ışığı yanıp sönüyor ise makineniz sürekli su almaktadır. Su giriş valfini kapatarak servisi arayabilirsiniz.

– Bitti ve başla/bekle ışığı yanıyor ise makineniz pis suyu dışarı atamıyordur. Makinenizin giderindeki filtreleri, atık su hortumu tıkalı olabilir.

-Yıkama-kurutma ve bitti ışığı yanıp sönüyor ise makinenizde su taşması başlamıştır. Makinenizi ve su giriş musluğunu kapatarak teknik servise başvurmalısınız.

– Başla/bekle ve yıkama/kurutma ışığı yanıp sönüyor ise makineniz suyu istenilen sıcaklığa ulaştıramıyordur. Rezistans veya ısıtıcı sensörlerinde sorun vardır. Bu durumda servis ile iletişime geçmelisiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56