Vestel Bulaşık Makinesi Isıtmıyor

Bulaşık makinelerinde karşılaştığımız arızalardan biri de, makinenin suyu ısıtmadan yıkama yapmasıdır. Soğuk su ile yıkanan bulaşıklarda yemek artıkları, yağ ve deterjan izleri görülmektedir. Çünkü soğuk suyun çözücü bir özelli bulunmamaktadır. Sıcak su ile etkileşime geçen bulaşıklar deterjan yardımıyla üzerindeki kiri bırakarak durulama sürecinden sonra kurutulur ve temiz hale gelir. Vestel bulaşık makinesi ısıtmıyor şikayetinin üzerine bazı tespit ve çözümler bulunmaktadır.

– Bulaşık makineleri suyu rezistans denilen bir parça sayesinde ısıtmaktadır. Rezistans dediğimiz parça elektrikle ısınarak temas ettiği suyun derecesini programın gerekliliğine göre arttırarak belli sıcaklığa ulaştırır. Eğer rezistans da bir sorun var ise doğal olarak su ısınmaz ve parçanın değişmesi gerekir.

– Makinelerde bulunan ısı sensörleri birçok parça gibi kullanım ömrü olan, zamanla yıpranan ve algılama özelliğini yitiren parçalardır. Eğer bu parçalarda bir sorun var ise rezistansın devreye girmesini engeller. Eğer bozuk ise parçalar değiştirilir ve makinenizi tekrar standart bir şekilde kullanabilirsiniz.

– Bulaşık makinelerinde programların nasıl bir süreç işleyeceğini ayarlayan elektronik kart arızalı ise rezistansı devreye sokmaz ve su ısınmaz. Bu durumda teknik servisi arayarak tamir talebinde bulunabilirsiniz. Gelen ekip belli kontrol ve ölçümlerin ardından kartın tamir edilmesi veya değişmesi gerektiğini söyleyecektir.

Makinenizin suyu ısıtmadığı durumlarda herhangi bir teknik bilgi sahibi değilseniz, konusunda uzman kişilerin arızayı düzelmesi daha ağır masrafların çıkmaması için en sağlıklı seçenektir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56