Vestel Bulaşık Makinesi Işığı Yanmıyor

Bulaşık makinenizin ışığı yanmaması durumunda muhtemelen elektrik gelmiyordur veya makinenizin açma kapama düğmesinde bir temassızlık vardır. Işığın yanmadığı durumlarda ilk kontrol edeceğiniz nokta makinenin fişinin takılı olduğu priz olur.

Sigortada veya makinenizin herhangi bir aksamında sorun olması bir düşük bir yüksek elektrik akımı çekmesine sebep olabilir. Bu durumda da içerideki parçalara, dijital karta veya kablolara hasar vermiş olabilir. Eğer Vestel bulaşık makinesi ışığı yanmıyor ise kontrol edebileceğiniz birkaç noktadan sonra durumun düzelmemesi halinde teknik servis ile iletişime geçerek gerekli yardımı alabilirsiniz.

– Makinenizin fişini başka bir prize takarak kontrol ettikten sonra makinenizin ışığı yanıyorsa sorun takılı olduğu prizdedir. Fakat bu durumda bile makineyi kontrol ettirmekte fayda olabilir. Çünkü priz bir hasar aldı işe mutlaka elektrik akımıyla ilgili bir sorun olmuştur. Makineye fazla elektrik bindi ise bazı parçalar hasar almış olabilir ve zamanla ağır hasarlara yol açabilir. Eğer sorun prizde değil ise makinenin iç aksamlarına bakmak gerekir.

– Makinenizin dijital kartında bir arıza meydana gelmiş olabilir. Makinenin komut merkezi olduğundan açma kapama düğmesini de algılayamaz ve çalışmaz. Bu durumda teknik ekip belli kontroller yaparak kartı değiştirir veya tamir edebilir.

– Açma kapama düğmenizin kablolarında temassızlık, kopma, yanma gibi durumlar olduysa düğme işlevini yerine getiremez ve komutu elektronik karta iletemez.

Her ihtimale karşı prize ve makineye bu gibi durumlarda çıplak elle dokunmamakta fayda vardır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56