Vestel Bulaşık Makinesi Köpük Bırakıyor

Bulaşıkları temizleme esnasında kullandığımız deterjanlar köpürürler. Aynı şekilde bulaşık makinesine koyduğunuz tablet veya diğer deterjanlar, parlatıcılar da köpürmektedir. Tabi yıkama esnasından sonra durulama kurulama sürecinde bu köpükler bol bol su kullanılarak temizlenmektedir. Fakat makinenizin durulama sürecinin kısa sürmesi veya fazla su vermemesi gibi durumlarda köpük bırakabilir. Bu fazla görülen bir durum olmasa da göz önünde bulundurularak teknik destek ekibi tarafından göz önünde bulundurulması gereken bir durumdur. Bunun dışında Vestel bulaşık makinesi köpük bırakıyor diyorsanız size birkaç bilgi verelim.

– İlk olarak parlatıcı haznesi açık kalmış olabilir veya kilit kısmında bir aşınma, temassızlık var ise çalışma esnasında açılarak, parlatıcının çoğunu hazneye boşaltarak köpürmesine neden olabilir.

– Eğer tablet değil de sıvı, toz deterjan kullanıyor iseniz deterjanın ölçüsünü biraz düşürerek, köpürmenin önüne geçebilirsiniz.

– Makinenin alt bölmesindeki atık su giderinin filtrelerinde yemek atıklarının birikmesi, gider borusunun tıkanması gibi durumlarda su yavaş akar ve köpük içeride kalır. Bu durumda filtreleri kontrol edip pis ise temizleyebilir; gider borusunu arka taraftan çıkararak içinden su dökerek suyun iyi akıp akmadığını, tıkanıklık olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu durumda teknik bir bilginiz yok ise servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

– Bulaşıkların dizimi de önemlidir. Yanlış dizilen bulaşıklar içlerinde köpük biriktirebilir. Yıkama esnasında engelleyici bulaşıkların olması diğer bulaşıklara suyun gitmemesini sağlayabilir. Bu nedenle bulaşık dizimini düzgün yapmanız daha temiz bir yıkama sürecine vesile olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56