Vestel Bulaşık Makinesi Leke Bırakıyor

Bulaşık makinelerini yeni aldığınız da yıkadığı bulaşıklar ile zaman ilerledikçe yıkadığı bulaşıklar arasında farklılık görülmektedir. İlk zamanlar parlak ve tertemiz yıkanan bulaşıkların zaman geçtikçe üzerlerinde iz kalmaya ve çizikler oluşmaya başlar. Zamanla kir toplayan makineniz su giderlerinin pislik ile dolması, şebeke suyunun geldiği boruda tortuların, kireçlerin birikmesi, pervanelerin üzerindeki deliklerden içeri artıklar bu durumu oluşturan nedenlerdendir. Kullandığınız deterjan, parlatıcı, tuz ve şebeke suyunun sertliği de etkili olmaktadır.

Eğer evinize gelen şebeke suyu sert ve kireçli ise makinenize koyduğunuz tuz miktarı burada çok önemlidir. Tuzun amacı, şebeke suyundaki belli minerallerin ve kirecin etkisini azaltarak bulaşıklarınızı ve makinenizi daha temiz tutmaktır. Eğer tuz miktarı az ise bu maddeler bulaşıklarınızı çizebilir. Eğer fazla ise yine tuzun verdiği yıpratmalarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tuzun miktarı önemlidir.

– Eğer Vestel bulaşık makinesi leke bırakıyor ise bu lekenin kaynağı su olabilir. Parlatıcının az olması, kalitesinin kötü olması gibi durumlarda su damlaları bulaşıklarınızdan akıp gidemez. Durulama ve kurulama esnasında bulaşıklarınıza yapışırlar ve kuruyarak iz kalmasına sebep olurlar.

– Bir diğer etken ise kullandığınız deterjandır. Eğer tablet kullanıyor iseniz ve leke bırakma gibi bir şikayetiniz var ise tabletinizin markasını değiştirerek deneme yapabilirsiniz. Toz deterjan kullanıyorsanız belli bir miktarı tutturarak o ayardan devam edebilirsiniz. Makineler her ne kadar fabrika çıkışı olsa da zaman ile kullanmaya bağlı olarak aynı miktarda deterjanlara farklı tepkiler vermektedir.

Tags:
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA