Vestel Bulaşık Makinesi Su Almıyor

Şebeke suyu bir valf yardımı ile bulaşık makinesine gönderilir ve yıkama işi yapılır. Bazı bölgelerde suyun sert olması, kireçli olması zamanla bu valfin veya makinenin içindeki başka parçaların pislenmesine, tıkanmasına hatta arızalanmasına yol açabilir. Bulaşık makinelerine gelen su ilk olarak ventilin filtrelerinden ve ardından ventilden geçer. Bu aşamadan sonra artık makinenin içine ulaşır. Makinelerde görülen su almama problemi ise genellikle bu parçadan veya hattan kaynaklanabilir.

Eğer Vestel bulaşık makinesi su almıyor ise bunun belli sebeplerini ve çözümlerini inceleyelim.

– İlk olarak makineye suyu getiren ana hat olan su valfi ve borusu kontrol edilir. Özellikle kireçli sular ana hattan ventile gelen boruyu zamanla dolduracaktır. Hortumda bir aşınma, delinme olması veya hortumun tıkanmış olması suyun gelişine engel olacaktır. Böyle bir durumda hortumun değişimi sorunu ortadan kaldıracaktır.

– Eğer boruda bir sorun yok ise filtreler veya ventilin içi tıkanmış olabilir. Bu durumda su makineye ulaşamaz ve su almama sorunu oluşur. Kontrol edildikten sonra temizlik yapılarak su almaya devam edecektir.

– Ventil görevini yapmıyor olabilir. Eğer ventil bozuk ise yenisiyle değiştirilir.

– Emniyet sivicinin içinde bulunan parçaların zamanla oksitlenmesi sonucunda bozulması suyun gelişini engelleyecektir.

– Elektronik kartınızda oluşabilecek bir arıza su alımı için komut vermeyecektir. Bu durumda kontroller yapılarak sorun kartta ise onarılır veya kart yenisi ile değiştirilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56