Vestel Buzdolabı Motoru Çalışmıyor

Buzdolapları artık her evin ayrılmaz bir parçası olarak kabul edilen ve olmazsa olmazı olarak görülen cihazlardan biridir. Bu nedenle buzdolabı ile ilgili yaşanacak bir arıza ev halkının beslenmesini de oldukça etkileyecektir. Bu nedenle buzdolabı arızalarında çok bekletmeden çözüme kavuşturulması yerinde olacaktır.

Vestel marka buzdolaplarında motorun çalışmaması sorunu çok da sık karşılaşılan bir sorun değildir. Fakat tabi ki her mekanik cihaz zamanla aşınır ve bozulabilir. Böyle bir durum yaşadığınızda servisi aramadan önce basit birkaç kontrolü yapmak yerinde olacaktır. Çünkü motor arızası sanılan şeylerin çoğunluğu basit nedenlerden kaynaklanan aksaklıklar olabiliyor.

Öncelikle her buzdolabında motoru aşırı elektrikten kaynaklı bozulmaya karşı koruyacak bir sigorta bulunur. Buzdolabına gelen elektriğin voltajı dalgalandığında, ani elektrik gelip girmesi yaşandığında vs. bu sigorta hemen elektrik akışını keserek motoru durdurur. Yaklaşık 7 dakika ile 25 dakika arasında olabilecek bir süre bekler ve yeniden devreye girer. Eğer motor çalışmıyorsa bu süreyi bekleyip yeniden denemenin faydalı olacağını belirtelim.

Buzdolaplarında, özellikle de kablo, tahliye hortumu gibi aparatlarda buzlanma meydana gelebilir.

Bu buzlanma buzdolabının motorunun çalışmasını etkileyebilir ya da engelleyebilir. Eğer böyle bir durum ile karşılaşırsanız buzdolabının fişini çekip, kapağı açık bırakıp, içini de boşaltarak 48 saat boyunca buzun erimesini beklemeniz yerinde olacaktır.

Eğer bu önlemler buzdolabının motorunda ki arızayı düzeltmediyse, o zaman Vestel servisini arayarak profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56