Beko Buzdolabı Donduruyor

Buzdolabında depolanan besinlerin tazeliğini koruyarak, uzun süreler saklanmasına yardımcı olan Beko buzdolabı teknolojisine karşın bazı etkenlerden kaynaklı Beko buzdolabı donduruyor şeklinde bir arızayla karşı karşıya kalınabiliyor. Bu durum kullanıcıların buzdolabının termostat ayarını çok düşük tutmaları gibi kullanıcı hatası odaklı bir sorun olabileceği gibi genel bir teknik arıza nedeni ile de meydana gelebiliyor. Termostat ayarının düşük olması özellikle soğuk havalarda buzdolabının daha fazla çalışarak, besinleri dondurmasına ve içerisinde yoğun karlanma oluşmasına neden olur.

Buzdolabının besinleri dondurması sorununa neden olabilecek genel teknik arızalar ise;

* Termostat arızası,

* Kart arızası,

* Sensör arızası,

Gibi arızalardan oluşur. İlk olasılıkta buzdolabındaki hava sıcaklığını ölçen termostat arızalı ise kompresör ve fanın çok daha yoğun çalışmasına ve bununla birlikte dondurma gibi bir problemin yaşanmasına neden olur. Bu tip bir arızada termostat doğrudan yenisiyle değiştiriliyor.

Eğer kart arızası mevcut ise kompresör ve fana giden voltajlarda düzensizlik meydana gelebilir. Bu durumda besinleri dondurma gibi bir sorun yaşatacağından “kontrol paneli” olarak tanımlanan kartta değişiklik gerçekleştirilir.

Tags:
Blog Comments

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA