Vestel Buzdolabı YD Uyarısı

Vestel marka buzdolapları kullanıcılarını belirli konularda uyarması ile bilinen bir akıllı sisteme sahiptir. Bunu arıza kodları yardımı ile yapan buzdolabı sistemi, kullanıcılar tarafında her zaman bir arıza olduğu şeklinde algılanır. Bu algı yanlıştır, arıza kodları sadece arızalarda değil, kullanıcıya bilgi vermek ya da uyarmak anlamında da yapılır.
Vestel marka buzdolaplarında YD hata kodu buzdolabının dondurucu bölümünün yeterince soğuk olmadığı uyarısını verir. Bu uyarı bir arızadan kaynaklanabileceği gibi basit nedenlerden de kaynaklanabilir.

Vestel Buzdolabı YD Uyarısı

Peki hangi durumlarda YD hata kodu gösterilir?

Öncelikle buzdolabını yeni çalıştırdığınızda soğutucu bölümü yeterince soğuk olmadığı için bu hatayı verir. Vermesi de gayet normaldir. Buzluk bölümü yeterince soğuduğunda bu hata ortadan kalkacaktır.

Eğer elektrikler kesildiyse ve bir süre kesik kaldıysa, tekrar geldiğinde buzdolabı doğal olarak YD hata kodunu verecektir. Bunun için de hiç telaş yapmadan yeterince soğumasını beklemek yerinde olacaktır.

Eğer hiçbir şey olmamasına rağmen, buzdolabının motorunun çalışmasına rağmen dondurucu bölümü yeterince soğutmuyor ve YD hata kodu alıyorsanız, o zaman bir sorun olabilir. Fakat servisi aramadan önce buzdolabını dinlendirmek gerekir. Buzdolabının fişini çekip, kapağını açık bırakıp en az 48 saat bekledikten sonra tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

Buzdolabını dinlendirdikten sonra tekrar fişe taktığınızda ilk 4-5 saat içinde tekrar soğutmaya aşlamadıysa bir arıza var demektir. Bu durumda Vestel servisini arayarak profesyonel yardım alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56