Vestel Çamaşır Makinesi Deterjanı Almıyor

Çamaşır makinelerinin verimli çalışması ve çamaşırların etkili bir şekilde temizlenmesi için deterjanların oldukça büyük bir rolü vardır. Bu nedenle deterjan kullanılmaması ya da doğru deterjanın kullanılması oldukça önemlidir. Çamaşır makinesinin deterjanı almaması oldukça önemli bir sorundur. Bu nedenle önemsemek ve gerekli çözümleri bulmak gerekir. Peki, çamaşır makinesinin deterjanı almamasının nedeni nedir?

– Çamaşır makinesinin deterjan alan gözünün tıkanması en yaygın görülen nedenlerin arasında gelir. Kullanılan deterjanın kalitesi ile ilişkili olan bu durum, deterjanın zamanla sertleşerek kalıntıların hortumu tıkaması ile sonuçlanır. Hortumda ki tıkanıklığı çözerek ve kullandığınız deterjanı değiştirerek bu durumu düzeltebilirsiniz.

– Çamaşır makinelerinde yumuşatıcı ve deterjan gözleri ayrıdır. Eğer bunların yerini karıştırırsanız çamaşır makinesi deterjanı yanlış zamanda ve koşullarda alacağı için sıkıntı yaratacaktır. Bu durumda deterjanı almaması gayet normaldir. Çamaşır makinesinin kullanma kılavuzunda hangi göze ne koyacağınıza bakarak öğrenebilirsiniz.

– Çamaşır makinelerine gereğinden fazla deterjan koymak, çamaşırlarınızı daha temiz yıkamayı sağlamayacaktır. Bu nedenle belirtilen orandan daha fazla ya da daha az deterjan koymak sadece makineyi yıpratacak ve istenilen temizliği yapmayacaktır. Eğer fazla deterjan koyduysanız makine doğal olarak hepsini almayacaktır.

– Çamaşır makinesinin deterjanı almamasının bir diğer nedeni de makinenin beyni diyebileceğimiz elektronik kartın arızalanmasından kaynaklanabilir. Bu durumda sizin yapacağınız bir şey yoktur. Vestel servisini arayarak profesyonel bir yardım alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56