Vestel Çamaşır Makinesi Çamaşırları Yırtıyor

Çamaşır makinelerinin çamaşırları yırtması sorunu oldukça sıkıntılı ve kullanıcıları zor durumda bırakan bir sorundur. Çünkü yeteri kadar temizlenmeyen, ya da sıkılmayan çamaşırlar bir şekilde yeniden kullanılabilirken, yırtılan çamaşırları onarmak ya da yeniden kullanmak oldukça zorludur.

Burada asıl sorulması gereken soru şu; Çamaşır makinesi neden çamaşırları yırtar? Bu sorunu nasıl önleyebiliriz?

– Bazı çamaşır makinelerinin kazanları delikli bir yapıda olur. Bu delikli yapıda ki kazanların delikleri zamanla aşındığından iç tarafa doğru yamulabilir. Bu da kazan dönerken çamaşırların buraya takılması ya da yırtılmasına neden olur. Bu sorunu çözmek için ya kazan değiştirilmeli, ya da deforme olan yerler düzeltilmelidir.

– Çamaşırların yıkanırken yırtılması durumu bazen çamaşırların cebinde unutulan cisimlerden veya çamaşırların üzerinde sabit olan sert aksesuarlardan da kaynaklanabilir. Çamaşırları yıkarken bunu dikkate alarak çamaşır koymak sorunu sizin için çözecektir. Çamaşırların cepleri kontrol edilmeli, aksesuarlar çıkıyorsa çıkarılmalı ya da yastık yüzü gibi kumaşların içine koyularak yıkanmalıdır.

– Çamaşırların çamaşır makinesi içerisinde yırtılmasının bir diğer nedeni de çamaşır makinesini kapasitesinden fazla doldurmaktır. Kazan içerisinde sıkışan çamaşırlar dönmeye başladığında sıkışıklıktan kaynaklı zorlanarak yırtılabilir. Bu nedenle çamaşır makinesinin içini doldururken bir miktar boşluk bırakmakta fayda var.

Çamaşır makinelerin çamaşırı yırtmasının nedeni büyük çoğunlukla kullanıcı hatasından kaynaklanır. Fakat çamaşır makinesinden kaynaklı bir sorun olduğunda mutlaka Vestel servis aranarak yardım alınmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56