Vestel Çamaşır Makinesi E05 Hatası

Çamaşır makinelerinin vermiş oldukları hata kodları kullanıcıları tam olarak arızanın nedenini ve kaynağını söyleyen önemli detaylardır. Bu nedenle dikkate alınmalı ve ona göre bir önlem alınmalıdır. Özellikle Vestel marka çamaşır makinelerinin E05 hata kodu vermesi oldukça dikkate alınması gereken bir hata kodudur.

E05 hata kodu, çamaşır makinelerinde su ısıtmaya yarayan rezistans hatasıdır. Rezistansta oluşan bir elektrik kaçağı, kısa devre, rezistansın yoğun kireç bağlaması gibi sorunlar çamaşır makinesinin E05 hata kodu vermesinin nedeni olabilir.

Öncelikle şunu belirtmek gerekir; E05 kodu aldığınız Vestel çamaşır makinenizi hemen fişten çekerek bir süre çalıştırmayın. Çünkü elektrik kaçağı olasılığı ciddi bir sıkıntıya yol açabilir. Vestel servisi arayarak servis görevlilerini çağırmakta fayda var. Sizin kendinizce yapacağınız müdahaleler hem tehlikeli olabilir, hem de çamaşır makinesinde daha büyük sorunlara neden olabilir.

Bu nedenle bu işi uzmanların profesyonel ellerine bırakmak yerinde olacaktır.
Vestel servis görevlileri geldiğinde ilk olarak rezistansı çıkarak kontrol edeceklerdir. Bir elektrik kaçağı durumu varsa, ya da aşırı kireç durumu varsa rezistans değiştirilecektir. Değiştirilen parçanın orijinal olduğundan emin olun. Değiştirilen parçaların 12 aylık garantisi vardır.

Eğer rezistansta yerinde çıkma ya da basit temassızlık gibi bir durum varsa yenisi ile değiştirmeye gerek yoktur. Sorun düzeltilerek rezistans tekrar yerine takılabilir. Rezistansı korumak için mutlaka kaliteli bir kireç çözücüyü düzenli olarak kullanmak gerekir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56