Vestel Buzdolabı Ekran Işığı Yanmıyor

Buzdolapları da teknolojinin nimetlerinden faydalanarak kullanıcılarına kolaylık sağlamaktadır. Akıllı buzdolapları da diye adlandırabileceğimiz, kapağı açık olduğunda sinyal veren, derece ayarlarını dijital yapabildiğimiz, arıza kodu gibi bir teknolojiyi kullanmayı sağlayan bu buzdolapları ön taraflarında bulunan bir dijital ekrana sahiptirler.

Bu ekranda genellikle saat gösterilir fakat ekranın asıl amacı buzdolabında herhangi bir arıza oluşması veya aksaklık yaşanması durumunda bize bunu belli kodlar göstererek iletmesidir. Bu kodlar ise dijital ekranda belirtilir. Bazen bu ekranlarda kararma, ışığın gidip gelmesi veya az ışık olması gibi durumlar söz konusu olabilir.

Bu durum voltajın bazı zamanlarda azalıp çoğalmasından kaynaklanabilir. Işıkların elektriksel bir problemden dolayı düşük yanması, içeride bulunan ledlerin zamanla ömrünün azalması ve sönük yanması gibi durumlar olabilir. Eğer Vestel buzdolabının ekran ışığı yanmıyor ise bunun belli başlı birkaç sebebi olabilir.

– İlk sebep elektronik kartla ilgili olabilir. Ekrana giden kablolarda bir sorun olması veya elektronik kartın ekrana giden bağlantı bölümünde bir sorun olması buna sebep olabilir. Bu durumda bağlantılar kontrol edilerek gerekli işlem yapılmaktadır.

– Elektrik tesisatında oluşabilecek bir sorun ekranın sönmesine neden olabilir.

– Ekranda bulunan ledlerin zamanla kullanım ömrünü yitirmesi ve kararmasından dolayı da yanmıyor olabilir.

Ekran ışığınızın yanmadığı durumlarda kullanıcıların yapabileceği herhangi bir onarım yoktur. Teknik bilginiz olmadığı sürece yapmanız gereken teknik servisi arayarak destek almanızdır.

Tags:
Blog Comments

Ledlerin ömrünün bittiğini düşünüyorum. Ama nasıl açacağım açtığım zaman nasıl değiştireceğim onu bilmiyorum.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56