Vestel Klima Çalışırken Duruyor

Kapalı ortamlarda klimanın gerekliliği artık tartışmanın çok dışında. Günümüzde insan olan her kapalı ortamda artık mutlaka klima da var. Klimaların işlevi sadece havayı soğutmak ya da ısıtmak değil, daha nefes alınır bir ortam oluşturmak. Havanın temizlenmesinden nem oranının ayarlanmasına kadar birçok işlevi yerine getiriyor. Bu nedenle klimalarda yaşanacak olan bir sorun insan sağlığını ve havanın kalitesini hemen etkiliyor. Özellikle kalabalık ortamlarda bunu hissedilir şekilde yaşayabilirsiniz.

Vestel marka klimalarda kullanıcılardan gelen şikayetlerden biri klimanın kısa bir süre çalıştıktan sonra durması problemidir. Klimaların bir süre çalışıp, bir süre durmasının oldukça birkaç sebebi vardır.

– Öncelikle şunu belirtmekte fayda var; klimaların hepsinin bir Timer özelliği vardır. Ortamda ki havayı sabit bir ortalamada tutabilmek için bir süre çalışır ve dururlar. Eğer ortam ısısı istediğiniz düzeyde değilse ona göre azaltıp, arttırabilirsiniz. Timer, klimayı ona göre çalıştıracaktır.

– Eğer ortam istediğiniz ısıda değilse ve buna rağmen klima çalışıp duruyorsa iç ünite filtrelerin dolması, tıkanması büyük bir olasılıktır. Klimanın ortam ısısını absorbe etmesi oldukça önemlidir. Eğer dolan filtreden dolayı ortam havasını absorbe edemiyorsa otomatik olarak emniyeti devreye sokar ve kompresörü durdurur. Klimanın ön kapağını açıp filtreleri su ile yıkayıp yerine taktığınızda sorun kalmayacaktır.

– Klimanın kısa süre çalışıp durmasının bir diğer nedeni de kompresör içerisindeki yağın artık işlevini kaybetmiş olmasıdır. Bu sizin yapabileceğiniz bir şey olmadığı için Vestel servisini arayarak teknik destek isteyebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56