Altus Buzdolabı Buzlanma Yapıyor

Buzdolabı sahiplerinin en çok şikayetçi olduğu konulardan birine değineceğiz. Altus buzdolabı buzlanma yapıyor ya da bir diğer deyişle karlanma yapıyor sorununun altında yatan nedenleri merak ediyor musunuz? Aslında tespit etmek gayet basit ve maddelere göz attığınızda sizle de bunu daha iyi anlamış olacaksınız.

  • Sistemde meydana gelen gaz kesintisi ile birlikte buzlanma sorunu oluşacaktır. Buzlanmayı ortadan kaldırmak için dolabınızın kapaklarını açık bırakmalı ve tabi dolabınızı fişten çekmelisiniz. Fakat bu kısa süreli bir çözümdür ve uzun vadeli kesin çözümü az sonra ele alacağız.
  • Dondurucu kısımdaki fan motorunu ve burçları incelemenizi tavsiye ediyoruz. Bu bölümde meydana gelen arızalanma ya da fiziksel hasar durumu da buzlanma sorununun altında yatan en önemli nedenlerden bir tanesidir.
  • Son olarak ısıtıcı arızalı ve kaynaklı sorunlar da yine buzlanma ve karlanma sorununun en önemli nedenleri arasında gösteriliyor. Kesin çözüm için parça değişimi ve parçanın onarımına ihtiyacınız olacaktır. Altus servis ekiplerini arayabilir ve randevu taleplerinizi iletebilirsiniz.
Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56