Arçelik Buzdolabı Çalışıyor Ama Soğutmuyor

Buzdolaplarının çalışmasına rağmen soğutmaması ya da yeterince soğutmaması en fazla görülen sorunlardan biri. Bu soruna birçok şey sebep olabileceği gibi basit nedenlerden de kaynaklanabilir, büyük arızalardan da. Bu nedenle ilk olarak neden soğutmadığının tespitini yapmak gerekir.

Buzdolabı çalışmasına rağmen, yani motor sesi gelmesine rağmen soğutmuyorsa;

Buzdolabı kapağının lastikleri aşınmış, yırtılmış ya da deforme olmuş olabilir. Lastikler hava alıyorsa içeri sürekli sıcak hava gireceğinden dolap yeterince soğutmayacaktır.

Buzdolabının kapağı uzun süre açık tutuluyorsa ya da sık aralıklarla açılıyorsa, bu da buzdolabının yeterince soğutmamasına neden olacaktır.

Eğer buzdolabında buzlanma varsa, soğuk hava buzdolabı içerisinde serbestçe dolaşamayacağı için yeterince soğutmayacaktır. Bu durumda buzları eritmek için birkaç gün fişi çekip buzların erimesini beklemek gerekir.
Buzdolabında bir gaz kaçağı olması durumunda buzdolabı çalışsa da soğutmayacaktır. Bu durumda sizin yapabileceğiniz bir işlem olmadığı için servisi çağırmak gerekecektir.

Buzdolabının çalışmasına rağmen soğutmaması probleminde Arçelik servisi çağırmadan önce fişini çekip, içini boşaltıp, kapağını da açık bırakarak 2 gün dinlendirmek faydalı olacaktır. Bazı durumlarda sorun kendiliğinden çözülebilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56