Beko Buzdolabı Üst Soğutuyor Alt Soğutmuyor

Beko buzdolaplarının ileri nesil teknolojilerine karşın zaman içerisinde soğutma performanslarında sorunlar meydana gelebilir. Ağırlıklı olarak görülen sorunların başında da Beko buzdolabı üst soğutuyor, alt soğutmuyor sorunu gelmektedir. Bu tip sorunlar genel olarak buzdolabının hatalı yerleşiminden ya da mevcut elektrik akımı problemlerinden kaynaklı meydana gelebilmektedir. Ancak bunun dışında da farklı etkenler, buzdolabında böyle bir sorun yaşanmasına yol açabilir.

Buna göre buzdolabının üstü soğuturken, altı soğutmamasına neden olan sorunların çözümü;

Buzdolabının üst soğutmasına karşın altı soğutmaması durumunda tüketicinin ilk müdahalesinin, buzdolabındaki tüm soğutucu ayarlarını en üst seviyeye getirerek, fişten çekmesidir. Buzdolabı bu vaziyette 48 saat ve daha fazla süreyle bekletilmelidir. Daha sonra buzdolabı olağan şekilde çalıştırılarak, sorunun giderilip, giderilmediği kontrol edilir.

Buzdolabında bu şekilde bekleme yeterli çözüm oluşturmaz ise ikinci olasılık olarak rezistans şişmesi yani genel rezistans arızası mevcuttur. Bu durumda yine 48 saatlik bir bekleme süreci sonunda uzmanlarca kontrol edilecek rezistanslarda arıza mevcut ise doğrudan yenisi ile değişimi uygulanır.

Şeklindeki müdahaleler ile sağlanmaktadır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56