Arçelik Buzdolabı E4 Arızası

Buzdolaplarında herhangi bir arıza ya da sorun olması durumunda belirli kodlarla bu hatalar kullanıcıya verilir. Kullanma kılavuzunda hangi kodun, ne hatası olduğu bilgisi yer alır. Fakat kullanma kılavuzlarının saklanmaması durumunda hatayı anlamak oldukça zordur.

Her markanın vermiş olduğu hata kodları da farklıdır. Arçelik marka buzdolaplarının vermiş olduğu E4 hata kodu buzdolabının rezistansında bir sıkıntı olduğu anlamına gelir. Rezistans çalışmadığında buzdolabı da çalışmayacaktır. Bu nedenle bir müdahale gerekir. Eğer elektronikten anlamıyorsanız müdahale profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır.

Genel itibari ile rezistans sorunlarında, parçayı onarmak ya da tamir etmek mümkün olmuyor. Zaten çok pahalı bir parça olmamasından kaynaklı yenisi ile değiştirilir. Değiştirilen rezistans servis tarafından 1 yıllık garanti ile değiştirilir.

Rezistans değiştirmek her ne kadar basit bir işlem olsa da sadece uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Çünkü rezistansı değiştirmek için buzdolabının içini açarak birçok opsiyonu ve parçayı, bu parçaların işlevlerini bilmek gerekir.

Yapılan bir yanlış, buzdolabında daha büyük sıkıntılara yol açabilir, size daha büyük bir maliyete neden olabilir.

Tags:
Blog Comments

Buzdolabı sorunları hakkında bizleri bilgilendirdiğiniz için teşekkürler.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56