Arçelik Buzdolabı Üst Soğutuyor Alt Soğutmuyor

Buzdolaplarında oluşan problemlerin çoğu, buzdolabının 48 saat dinlendirmenin sonunda düzelecek sorunlardır. Çünkü sorunların çoğu aşırı buzlanma, motorun aşırı çalışması gibi durumlardan kaynaklanır. Bu nedenle buzdolabınız için eve servis çağırmadan önce içini boşaltarak, fişini çekerek ve kapaklarını açık bırakarak 48 saat beklemeniz faydalı olacaktır.

Arçelik marka buzdolaplarının hepsinde, tüm soğutma sistemi üst kısımda bulunur ve buradan alt ve üst kısımlara eşit miktarda dağılır. Eğer üst soğumasına rağmen alt soğumuyorsa bu peteklerden bazıları tıkanmış ya da buzlanmış olabilir. Buzdolabını dinlendirmek bu sorunu çözecektir.

Eğer buzdolabınız iki kapılıysa, yani dondurucu bölümü ile alt bölümü farklı kapaklarla açılıyorsa, alt taraftaki kapının uzun süre açık kalması da aynı soruna neden olabilir. Alt kapağın daha fazla kullanıldığını düşünülürse, gün içerisinde çok sık açıldığında ya da uzun süre açık tutulduğunda alt taraf yeterince soğumayacaktır.

Buzdolabındaki su tahliye kanallarının tıkalı olması durumu da yine buzdolabının yeterince soğutmamasına neden olabilir. Tahliye borusunu da kontrol ettikten sonra sorunu çözemediyseniz, o zaman servisi arayarak yardım isteyebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56