Bosch Buzdolabı Motoru Çalışmıyor

Buzdolabının arka kısmının en alt bölümünde yer alan bir motor vardır. Bu motor, buzdolabının içinde yer alan soğutucu mekanizmaların çalışmasını sağlayan enerji kaynağıdır. Bu motora kompresör de denmektedir. Kompresörün genel yapısı 2 parçadan oluşmaktadır.

Birinci kısmı, buzdolabının beyni işlevindedir. Bu kısım, buzdolabında oluşan hatalar ve öneriler için kullanıcıya bilgiler verir. İkinci kısım ise, cihazın çalışmasını sağlayan, mekanik parçalar ile donatılmış kısımdır. Kompresörde yer alan bağlantı noktalarının her biri buzdolabının iç kısmında yer alan soğutucu sensörlere bağlıdır. Bu bağlantı noktaları, buzdolabı çalışmaya başladığı anda devreye girer ve soğutma işlemi başlatılır. Motorun mekanik kısmı ise bu soğutma işlevi için enerji kaynağıdır.

“Bosch buzdolabı motoru çalışmıyor” hatası, kullanıcıların karşılaşabileceği sorunlar arasındadır. Bu motorun çalışmasına engel olabilecek pek çok sebep bulunmaktadır.

Bosch Buzdolabı Motoru Çalışmıyor Hatasının Çözümü

Kompresörün çalışmamasının iki sebebi vardır. Birinci sebep; buzdolabının bağlı olduğu prizden gelen düşük voltaj akımı, ikinci sebep ise motorun soğutulmasını sağlayan pervanenin işlevini yerine getirmemesidir.

Bu durumda, Bosch servisi çağırılmalı ve gerekli bakım yapılmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56