Arçelik Buzdolabı İçine Su Akıtıyor

Arçelik marka buzdolabınızın içinde su birikiyorsa, bunun belirli birkaç sebebi olabilir. Ve sebepleri ne olursa olsun, besinleri ıslatması iyi olmadığından çözülmesi gerekir. Peki, neden buzdolabının içinde su birikir? Başlıca sebepleri şunlar olabilir;

– Buzdolabının tahliye borusunun tıkanması, yırtılması ya da kopması durumları

– Buzdolabının filtresinin bozulması ya da tıkanması

– Soğutma aksamlarında bir sıkıntı olması durumunda da içine su akar, çünkü buzdolabında ki tüm buzlar yavaş yavaş eriyecektir.

– Havanın sıcak olması, buzdolabının yerinin çok sık değiştirilmesi, yan sanayi parça kullanılması, uzun yıllardır kullanılması gibi birçok sorun buna sebep olabilir.

Bunların arasında en çok sebep olan şeyin tahliye borusu olduğunun da altını çizelim. Tahliye borusundaki tıkanıklığı gidermek ya da hasarı bulmak için bu boruya ulaşmanız gerekecektir. Önce buzdolabını fişten çekip, içini boşaltarak güvenli bir halde işleme başlamaya hazır hale getirin.

Daha sonra arka kapağını açarak tahliye borusuna ulaşın. Arçelik modellerine göre eğer boruya ulaşamadıysanız, peteği de sökmeniz gerekebilir. Daha sonra tahliye borusunu uzun bir tel yardımı ile ya da sıcak su ile tıkanıklığını açabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56