Arçelik Çamaşır Makinesi CL ON Hatası

Çamaşır makineleri her evde bulunan ve çocukların kullanması tehlikeli olabilecek cihazlardır. Bu nedenle Arçelik çamaşır makinelerinde çocuk kilitleri bulunur. Rastgele tuşlara basılması durumunda aktif hale gelir. Çocuk kilidinin aktif hale gelmesi diğer opsiyonları devre dışı bırakacaktır. Bu sırada da çamaşır makinesi CL ON hatası verir.

CL ON hatası çamaşır makinelerini çocukların kurcalamasını engelleyen ve hem çocukları, hem de çamaşır makinesini koruyan bir opsiyondur. Tuşlara rastgele basılması durumunda aktif hale gelen bu opsiyon, çamaşır makinesinin arızalanması gibi hata verir. Bu nedenle servisi aramadan önce kullanma kılavuzunda hata kodlarının anlamlarına bakarak, servise gerek kalmadan sorunu çözebilirsiniz.

CL ON hata kodu, her Arçelik modelinde farklı çözüme sahiptir. Fakat genel olarak 2. Ve 4. Fonksiyon tuşlarına 3 saniye kadar basılı tuttuğunuzda kilit açılacaktır. Kilit açıldığında ekrandaki hata kodu da kaybolacaktır.

Eğer bu fonksiyon işe yaramazsa ve kullanma kılavuzunda ki çözümler de çocuk kilidini açmanızı sağlamazsa çamaşır makinesinin komut sisteminde ya da elektronik devrede arıza olabilir. O zaman servisi arayarak yardım alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56