Arçelik Televizyon Işığı Yanıp Sönüyor

Arçelik marka televizyonlarda çok fazla rastlanan durumlardan biri stand-by ışığının yanıp sönmesi durumudur. Yeni televizyonlarda pek karşılaşılmayan bu durum aynı zamanda televizyonun geç açılmasına da neden olur. Bu ışığın yanmasının birkaç farklı sebebi olabilir. Ve bu sebeplerin hepsi de uzman kişilerin müdahalesini gerektiren arıza türleridir. Bu nedenle televizyonunuzun ışığı sürekli yanıp sönüyor ve geç açılıyorsa bir servisi aramak en faydalı iş olacaktır.

– İlk akla gelebilecek ihtimal besleme ünitesindeki kondansatörlerin kurumuş olmasıdır. Kondansatörlerin kuruduğu televizyonlar çok geç açılır. Açılma sürecinde de açılana kadar stand-by ışığı yanıp söner.

– Bir diğer ihtimal horizantel transistorunda sorun olmasıdır. Soğuk lehim adı verilen, lehimin kendini bırakması ve temassızlık durumu ışığın sürekli yanıp sönmesine neden olur. Bu da profesyonel bir müdahaleyi gerektirir ama pahalı ya da uğraştırıcı bir iş değildir.

– Bir ihtimal de kapasitör devresinde meydana gelen kısa devre olabilir.

Yukarıda ki ihtimallerden hangisi olursa olsun, elektronikten anlamıyorsanız sorunu kendiniz çözmeye çalışmak daha büyük maliyetlere neden olabilir. Bu nedenle Arçelik servisini arayarak yardım almanız yerinde olacaktır.

Tags:
Blog Comments

Teşekkürler.

Leave a Comment
444 78 56