Arçelik Buzdolabı Motoru Devreye Girmiyor

Buzdolaplarında genel olarak arıza olması durumu ile belirli opsiyonlara sahip olması durumu karıştırılabilir. Bu nedenle buzdolabında olmasını istediğiniz bir davranış biçimi gözleyemiyorsanız, hemen servisi arayarak arıza bildirimi yapabilirsiniz. Fakat bu buzdolabının bozulduğu anlamına gelmez.

Buzdolaplarında güvenlik önlemi olarak birçok uygulama bulunur. Bu uygulamalar hem kullanıcının güvenliğini amaçlayan, hem de buzdolabının uzun ömürlü olmasını sağlayan önlemlerdir. Bu Arçelik modellerinde, diğerlerine göre biraz daha fazladır. Eğer buzdolabının motoru devreye girmiyorsa, servisi aramadan önce kontrol etmeniz gereken birkaç opsiyon vardır.

Arçelik buzdolaplarının fişini çekip, hemen taktığınızda buzdolabı hemen çalışmaz. 5 ile 20 dakika arası bekler ve ondan sonra çalışır. Bunun nedeni ise ani elektrik kesintilerinde ya da voltaj dalgalanmalarında motorun zarar görmemesi için bulundurulan termiktir.

Bazı Arçelik buzdolabı modellerinde tam otomatik buz çözme uygulaması olur. Buzdolabı fazla buzlandığında, kendisini kapatır ve buzları tamamen erimeden çalışmaz. Bunu bilmeyen kullanıcılar buzdolabının bozulduğunu düşünebilir.

Kısacası buzdolabı motoru devreye girmiyorsa servisi aramadan önce buzdolabının fişini çekip, içini boşaltıp ve kapaklarını açarak 48 saat beklemek gerekir. Hala çalışmıyorsa, o zaman servisi arayabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now ButtonTIKLA SERVİSİ ARA