Arçelik Klima CH 36 Hatası

Evde kullanılan elektronik eşyaların zaman içerisinde bozulması oldukça normaldir. Bir arıza durumunda tüm cihazı incelemek yerine verilen hata koduna bakarak sorunun tam olarak ne olduğunu anlayabilirsiniz. Arçelik klimalarda da aynı yöntem uygulanır ve böylece klima sorunun ne olduğunu belirli kodlarla söyler.

Arçelik klimalarda CH 36 hata kodu klimada soğutucu gazda birkaç olduğunu haber verir. Hata kodları modellere göre farklılık gösterebilir, bunun için kullanma kılavuzuna bakmanız yerinde olacaktır.

– Arçelik servisini aramadan önce klimanın bağlı olduğu sigortayı kapatıp açarak düzelip düzelmediğini anlayabilirsiniz. Bazı durumlarda sigortayı açıp kapatarak sorunun çözüldüğü görülmüştür. Fakat bilimsel ya da teknik bir çözüm değildir.

– CH 36 hatası veren klima soğutma işlemini gerçekleştirmeyecektir. Eğer soğutmaya devam ediyorsa bu hata kodunu yanlış vermiş olabilir. Kapatıp biraz dinlendirdikten sonra sorun kendiliğinden çözülebilir. Fakat soğutmuyorsa hata doğrudur ve servisi aramak yerinde olacaktır.

– Eğer pratik yöntemlerle bu hata çözülmediyse klimanın içini açmadan Arçelik servisini aramanız yerinde olacaktır. Gelen servis ekipleri gaz kaçağını tespit ederek gerekli onarım işlemini yapacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56