Arçelik Klima CH 67 Hatası ve Çözüm Önerileri

Arçelik klimalarda alınan CH 67 hata kodu birçok kişinin karşısına çıkan kodlardan biridir. Bu arıza kodunun temsil ettiği anlamı bilmeyen kullanıcılar için çok bir anlam ifade etmeyeceği için oldukça zor bir durum olabilir. Bilmediğiniz hata kodlarını klimanın kullanma kılavuzuna bakarak bulabilirsiniz.

Arçelik Klima CH 67 Hatası

Arçelik klimalar için CH 67 hata kodu Dış ünite ile iç ünite arasında ki iletişim kopmasının hatasıdır. Model farklılığına göre Sıcaklık sensörünün kablosunun kopması ya da kısa devre yapması durumlarında da aynı hata kodunu verebilir.

CH 67 hata kodu kullanıcı hatasından kaynaklanan bir arıza değildir genelde. Fakat aynı klimanın uzun yıllar boyunca kullanılması ve bakımlarının yaptırılmaması bu arızaya neden olabilir. Çünkü klima tamamen elektronik akşamlardan oluşmaz, aynı zamanda mekanik ve oynar parçalardan oluşur. Bu da çok çabuk yıpranmasına neden olan aksamları beraberinde getirir.

CH67 hata kodunu almış olduğunuzda kendiniz müdahale etmeden Arçelik servisi arayarak uzman yardımı alabilirsiniz. Sizin yapacağınız bir müdahale daha büyük bir mali soruna neden olabilir. Bu nedenle servisi çağırarak daha kolay halledebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56