Arçelik Klima CH 29 Hatası: Hata Kodunun Çözümüne Dair Detaylı Bilgi

Arçelik klimalar kullanıcılarına kolaylık olması açısından klimada bir aksaklık ya da arıza olması durumunda belirli hata kodları ile kullanıcılarına bu durumu bildirir. Bu hata kodları klima modellerine göre farklılık gösterir. Hata kodlarının detaylı listesi klimanın kullanma kılavuzunda yer alır. Herhangi bir hata kodu aldığınızda kullanma kılavuzuna bakarak sorunu tam olarak öğrenebilirsiniz.

Arçelik klimalarda kullanıcıların gördüğü hata kodlarından biri de CH 29 hata kodudur. Bu hata kodu farklı modellerde farklı arızaları ifade edebilir.

– Bazı modellerde Ch 29 hata kodu görüntü panelinde bulunan tuşların bozuk olduğu anlamına gelir. Tuşlardan birinin ya da birkaçının bozuk olması bu hatayı almanıza neden olabilir. Ya da tuşların bağlı olduğu devre kartında oluşan bir aksaklık, kısa devre durumu da aynı hata kodunu almanıza neden olabilir.

– Bazı durumlarda klimanın içerisinde ki kablolarda kısa devre olması durumu da aynı hatayı almanıza neden olabilir.

Eğer elektronik bilginiz kısıtlı ise bu hata kodlarını aldığınızda müdahale etmemek daha mantıklı olabilir. Arçelik servisini arayarak bu alanda uzman kişilerin yardımını alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56