Arçelik Klima Sesli Çalışıyor

Elektronik aletlerde, kullanıcıların istediği en önemli şeylerden biri de minimum ses yüksekliğidir. Özellikle klima gibi büyük fan sistemlerine sahip makinelerde en çok şikayet edilen konu sesin yüksek olmasıdır.

Klimanız fazla sesli çalışıyorsa, sizin müdahale edebileceğiniz tek bir sorun olabilir. Havayı üflediği yerde ve çevresinde herhangi bir çatlama, bağlantı yerindeki dişlilerde bir çıkıklık var ise orayı bant ve benzeri bir şey ile tutturarak sesi kesebilirsiniz. Bunun dışında bir sorun ise servisi arayarak yetkili arkadaşlardan yardım alabilirsiniz. Sesli çalışmasını diğer sebepleri ise:

– Dış ünite, dışarıdaki havayı çekerek görevini yerine getirdiğinden hava ile gelen pislik ve toz partikülleri filtreleri tıkar. Bunun çözümü kolaydır. Makine yardımı ile temizlenir ve yeniden takılır.

– Fan pervanesi ile motorunun mekanik sebeplerden arızalanması, sesli çalışmasına Etkendir.

– Takoz lastikleri deforme olmuş, pervane kolların kırık, çatlak veya yamuk olması sonucunda gövdeye temas ederek ses çıkartabilir.

– Dış ünitedeki kompresör, piston ve biyel kolunun aşınmasından dolayı ses çıkartabilir.

Düzenli aralıklarla bakım ve temizlik yaptırmanız Arçelik klimalarınızın daha uzun ömürlü ve daha sessiz çalışmasını sağlar.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56