Arçelik Kombi A01 Hatası Çözümü ⚡️ ⇒【ÇÖZÜMÜ】

Kombide görülen A01 hatası sık görülen bir hatadır. Ekranda a01 hatası görüldüğünde öncelikle bina içerisinde gaz kontrolü yapılması gerekir. Binada gaz olup olmadığından emin olmak için ocağın çalışıp çalışmadığına bakımları. Fakat ocağın çalışıyor olması konut içerisinde gaz olup olmadığını tam olarak doğrulamaz. Ocak yanmıyor ise kapı dışındaki gaz vanasına bakılarak kontrolü yapılır.

Kapalı ise vana açılır. Gaz vanası açık ise doğalgaz firması aranarak gaz yokluğu konusunda bilgi alınmalıdır. Gaz olmadığından kombi ateşleme yapamaz ve ateşleme yapamaması sonucunda a01 hastası meydana gelebilir. Ekranda görülen a01 hatası ateşleme ile ilgili bir sorun olduğunu gösterir.

İkinci bir ihtimal ise kombinin basıncı düşük olabilir. Bundan dolayı da ateşleme yapılmasını engeller. Böyle bir durumda kombinize su basma işlemini yapmanız gerekmektedir.

Son olarak kombinize resetleme işlemi yapabilirsiniz. Resetleme işlemini bir kere yaptığınızda sonuç alamazsanız bir kaç kere tekrarlayabilirsiniz. Bu saydığımız çözümleri servis çağırmadan kendiniz kontrol edebilirsiniz. Bunları denedikten sonra sorununuz devam ediyor ise ekranda A01 hatası mevcutsa Arçelik teknik servisi ile iletişime geçiniz.

Tags:
Blog Comments

Paylaşım için teşekkürler, iyi çalışmalar.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56