Beko Bulaşık Makinesi Alttan Su Akıtıyor ⚡️ ⇒【ÇÖZÜMÜ】

Mutfaklarda büyük kolaylıklar sağlamakta olan bulaşık makinelerinin yoğun kullanımı ve karşı karşıya kaldıkları etmenler zamanla çeşitli sorunlara neden olabiliyor. Beko bulaşık makinesi alttan su akıtıyor sorunu da bu noktada en yaygın şekilde görülen sorunlar arasında yer alır. Bulaşık makinesinin alt kısmından su akıtması sorununa ilişkin yapılabilecek müdahaleler;

Bulaşık makinesinin alt kısmından akan su, bağlantı hortumundan kaynaklanabilir. Bağlantı hortumunun delinmesi, alttan su akmasına yol açabilir. Böyle bir durumda su giriş bağlantı hortumunun yenisi ile değişimi gerçekleştirilmelidir.

Bulaşık Makinesi Su Akıtıyor

Bulaşık makinesinin içerisindeki yıkama suyundan kalan kirli suyun dışarıya aktarılması için mevcut olan su tahliye hortumunda delinme yaşanmış olması durumunda, alttan su akması sorunu yaşanabilir. Bu durumda su tahliye hortumu yenisi ile değiştirilir. Gevşemiş olması durumunda ise sağlamlaştırılarak da sorun pratik şekilde çözülebilir.

Bulaşık makinesinin su tahliye filtresinde tıkanıklık yaşanmış ise su boşaltılamayabilir. Böyle bir durumda da sızmaya neden olabilir. Bunun için sağ alt kısımda bulunan filtre çıkartılarak, içerisindeki artıkların temizlenmesi ile sorun çözülebilir.

Tuz kutusunda delinme yaşanmış olması halinde tuz kutusu değiştirilir.

Bu işlemlerin ardından sorun çözülmez ise profesyonel destek alınmalıdır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56