Bosch Bulaşık Makinesi Çocuk Kilidi Nasıl Açılır?

Bosch, bulaşık makinelerinde çocukların yanlış tuşlara basmalarından kaynaklı olarak sorun yaşanmasının önüne geçmek için çocuk kilidini entegre şekilde sunmaktadır. Çocuk kilidi teknolojisi, programın başlatıldığı andan itibaren geçerli olmakla beraber, isteğe bağlı olacak şekilde açılıp kapatılabilme olanağını da sağlar. Bosch bulaşık makinesi çocuk kilidinin kapatılmasının ardından tekrar nasıl açılacağını bilmeyen kullanıcılar için Bosch bulaşık makinesi çocuk kilidi nasıl açılır sorusu en çok merak edilenler arasında yer alır.

Kilidin açılması sayesinde, bulaşık makinesi üzerinde tam kontrol sahibi olunabilir. Çocuk kilidinin açılı olduğu durumda, takip göstergesinde çocuk kilidi ışığı yanar.

1. Çocuk kilidinin açılması için öncelikli olarak program sürdürülüyorsa, yardımcı fonksiyon tuşuna kısa süre basılı tutularak ardından bırakılır.

2. Bulaşık makinesinin genellikle sağ kısmında yer alan Start düğmesine basılarak başlatma komutu gönderilir.

3. Hemen akabinde çocuk kilidi tuşuna basılarak kilit kaldırılır.

Bosch bulaşık makinesi çocuk kilidi açma yönergeleri genellikle bu şekilde işliyor olsa da, bazı bulaşık makinesi modellerinde kullanılan teknoloji farklı olduğundan dolayı çocuk kilidini açmak için farklı yolun takip edilmesi gerekebilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56