Beko Bulaşık Makinesi Üst Pervane Dönmüyor

Beko bulaşık makinesi üst pervane dönmüyor sorunu ile karşı karşıya kalırsanız bulaşıklarınızın yıkanması konusunda büyük bir sorun yaşayabilirsiniz. Bu durum ise bulaşıkları elinizde yıkamanıza sebep olabilir ve daha çok yorulmanıza yol açabilir. İşte bu yüzden bulaşık makinesinde üst pervaneniz dönmediğinde en kısa zamanda sorununuza çözüm bulmalısınız. Peki, Beko marka bulaşık makinenizin üst pervanesinin dönmeme sebepleri ve çözümleri neler olabilir?

Beko Bulaşık Makinesi Üst Pervanesinin Dönmeme Sebepleri Nelerdir?

Bulaşık makinenizin pervanesi dönmüyorsa bulaşıklarınız temiz yıkanmayabilir. Bu sorunu ise kimi zaman kendi başınıza kolaylıkla çözebilirsiniz. Peki, bulaşık makinenizin üst pervanesi dönmüyorsa kendi başınıza neler yapabilirsiniz?

  • Bulaşık makinenizde üst pervanenin dönmemesinin en büyük sebeplerinden biri fıskiyedeki deliklerin tıkanmış olması olabilir. Bu yüzden fıskiyelerinizi temizlemeniz gerekir.
  • Pervaneniz kırılmış ya da yerinden çıkmış olabilir.
  • Pervanenizi çalıştıran motor kısmında sorun olduğu için üst pervaneniz dönmüyor olabilir.

Üst pervaneniz, filtreleri temizlediğiniz veya pervaneniz kırılmamış olduğu halde dönmüyorsa o zaman makinenizin motor kısmında sorun olabilir. Bu sorunu çözmeniz için ise teknik servisten yardım almanız gerekmektedir. Bu sayede bulaşık makinenizin üst pervanesinin dönmeme sorununu kolaylıkla çözebilir ve bulaşık makinenizi kullanmaya devam edebilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
444 78 56