Beko Buzdolabı İçine Su Akıtıyor

Beko buzdolaplarında su akıtma sorunları en sık görülen sorunlar arasında yer alır. Buzdolabında erimeye karşı önlem amaçlı kullanılan özel su depolama alanı ve hatları bulunur. Bu şekilde buzdolabında eriyen suyun, buzdolabına zarar vermesi önlenebilir. Ancak bazı durumlarda Beko buzdolabı içine su akıtıyor gibi sorunlar ile karşı karşıya kalınabiliyor. Bu durumda mutlaka kısa süre içerisinde sorunun giderilmesi için profesyonel müdahale gerçekleştirilmesi gerekir.

Buzdolabınızın içine su akıtmasına neden olabilecek birden fazla etken bulunur.

Buzdolabınızın sürekli erimeye neden olacak sıcaklık derecelerinde bulunması, su miktarının artışına neden olur ve bunun sonucunda su deposundan taşarak, akmaya başlayabilir. Bu durumda termostatın ayarının düşürülmesi gerekliliği doğar.

Buzdolabının termostat ayarının çok düşük olması da buzdolabının içine su akıtmaya neden olabilir. Çünkü buzdolabının aşırı soğutmasına bağlı olarak su kanalları/boruları içerisinde buzlanma ve buna bağlı tıkanma meydana gelebilir. Bu durumda eriyen suyun buralardan geçemeyerek, taşıp, buzdolabının içine akmasına neden olabilir. Bu durumda buzdolabının fişten çekilerek, 24 saat boş şekilde bekletilmesi gerekir. Kanallar/borular açıldıktan sonra yeniden kullanılabilir.

Buzdolabı su kanallarında/borularında delinme veya benzeri tahribatlarda içine su akıtmaya neden olacağından, kontrollerinin yapılarak, gerekli onarımlarının uygulanması gerekir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56