Bulaşık Makinesi Sürekli Çalışıyor

Bulaşık makineleri günlük hayatımızı kolaylaştıran uzun ömürlü dayanıklı pratik cihazlardır. Fakat uzun bir kullanımdan sonra makinanızın bazı parçalarında yıpranma meydana gelerek arızaya sebep olabilir. Bu arızalardan biriside makinanızın programdan fazla çalışması veya durmadan çalışmasıdır.

Bulaşık makinaları biriktirdikleri kirlilik derecesini algılayıp buna göre mevcut yıkama süresini uzatabilir ve yahut kısaltabilir. Bu süre üç ile dört saat arasında değişebilir.

Makinanızın uzun süreli çalışmasını sağlayan parçalar vardır. Bu parçalardan en önemli olanları su valfi, rezistans ve termostattır. Su giriş valfinin bağlantı yeri temiz su girişidir. Zamanla suyun içindeki kireç rezistans hortumunu incelterek suyun yavaş gelmesine sebep olur ve su yavaş geldiğinden yıkama zamanı iki katına çıkmakta ya da makine çalışmaya devam edecektir. Rezistans makinanın suyun ısınmasını beklediğinden geç çalışır ya da çalışmaya devam etmektedir.

Bulaşık makinesinde ısı algılamaya yarayan cihaz ise termostattır. Termostat sıcak su seviyesini algılamadığı zaman makina çalışmaya devam eder. Sonuç olarak sürekli çalışma arızasına sebep üç ihtimal vardır. Her biri kontrol edilip makine tekrar çalıştırılmalıdır.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56