Beko Buzdolabı Sigorta Attırıyor

Buzdolapları, diğer beyaz eşya ürünlerinden farklı olarak yıl boyunca kesintisiz olarak çalışma gerçekleştirir. Bu durumda olası problemlere karşı daha fazla yatkın olmasına neden olsa da Beko teknolojisi bu alanda fark yaratıyor. Bu kapsamda Beko buzdolabı sigorta attırıyor gibi bir sorunla karşı karşıya kalınması farklı olasılıkları gündeme getirir. Buzdolabının sigortayı attırmasına neden olabilecek nedenler ve çözümleri;

Buzdolabının fişinin prize takıldığı anda sigortanın atması genellikle prizde mevcut olan bir elektrik probleminden kaynaklıdır ve buzdolabı ile ilgisi bulunmadığından uzman bir elektrikçi çağrılarak, kontrol ettirilmelidir.

Buzdolabının termostatının arızalı olması, kompresörün devre dışı konuma getirilmesi sırasında kısa devreye yol açabilir. Bu durumda sigortanın atmasına neden olabilir. Böyle bir sorunda uzman personeller tarafından arızalı termostatın yenisi ile değişimi uygulanarak, sorun çözüme kavuşturulabilir.

Buzdolabının kompresöründe mekanik bir sıkışıklık yaşanması da sigortanın atmasına neden olabilir. Çünkü böyle durumlarda kompresörde aşırı ısınma meydana gelerek, termik açılamaz ve sigorta atabilir. Bu tip durumlarda buzdolabının kompresörü değiştirilerek, sorun çözülebilir.

Tags:
Blog Comments

Değerli paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56