Beko Buzdolabı Sigorta Attırıyor

Buzdolapları, diğer beyaz eşya ürünlerinden farklı olarak yıl boyunca kesintisiz olarak çalışma gerçekleştirir. Bu durumda olası problemlere karşı daha fazla yatkın olmasına neden olsa da Beko teknolojisi bu alanda fark yaratıyor. Bu kapsamda Beko buzdolabı sigorta attırıyor gibi bir sorunla karşı karşıya kalınması farklı olasılıkları gündeme getirir. Buzdolabının sigortayı attırmasına neden olabilecek nedenler ve çözümleri;

Beko Buzdolabı Sigorta Attırıyor

Buzdolabının fişinin prize takıldığı anda sigortanın atması genellikle prizde mevcut olan bir elektrik probleminden kaynaklıdır ve buzdolabı ile ilgisi bulunmadığından uzman bir elektrikçi çağrılarak, kontrol ettirilmelidir.

Buzdolabının termostatının arızalı olması, kompresörün devre dışı konuma getirilmesi sırasında kısa devreye yol açabilir. Bu durumda sigortanın atmasına neden olabilir. Böyle bir sorunda uzman personeller tarafından arızalı termostatın yenisi ile değişimi uygulanarak, sorun çözüme kavuşturulabilir.

Buzdolabının kompresöründe mekanik bir sıkışıklık yaşanması da sigortanın atmasına neden olabilir. Çünkü böyle durumlarda kompresörde aşırı ısınma meydana gelerek, termik açılamaz ve sigorta atabilir. Bu tip durumlarda buzdolabının kompresörü değiştirilerek, sorun çözülebilir.

Sıkça Sorulan Sorular

Beko buzdolabım sigorta attırıyor, bunun sebebi nedir?

Beko buzdolabınızın sigorta attırmasının birçok sebebi olabilir. Bunların başında voltaj dalgalanmaları, kısa devre, aşırı yüklenme, arızalı priz veya kablo gibi elektriksel sorunlar yer alır. Ayrıca, buzdolabınızın içindeki parçalardan biri arızalanmış olabilir ve bu da sigorta attırabilir.

Beko buzdolabımın sigortası atmasını nasıl önleyebilirim?

Beko buzdolabınızın sigortasının atmasını önlemek için öncelikle düzenli olarak bakımını yapmanız gerekiyor. Buzdolabınızın içini düzenli aralıklarla temizlemeli ve aşırı yükleme yapmaktan kaçınmalısınız. Ayrıca, buzdolabınızın prize takılı olan kablosunu ve prize takılı olan prizi düzenli olarak kontrol etmeli ve arızalı olanlarını değiştirmelisiniz.

Tags:
Blog Comments

Değerli paylaşımınız için çok teşekkür ederim.

Leave a Comment
444 78 56