Bosch Bulaşık Makinesi Tabanında Su Birikmesi

Bosch Bulaşık Makinesi Tabanında Su Birikmesi

Bosch bulaşık makinesi tabanında su birikmesi gibi bir sorunla karşılaştıysanız sizin de evde yapabileceğiniz birkaç çözüm yolu olduğunu bilmelisiniz. Teknik servisi aramadan önce bu çözüm yollarını uygulayarak sorunu kendiniz de çözebilirsiniz. 

Bosch Bulaşık Makinesi Tabanında Su Birikmesi Sorunu Neden Olur?

Bosch bulaşık makinesi tabanında su birikmesi sorunu bazı durumlarda kullanıcılar tarafından da çözülebilmektedir. Bunun için aşağıdaki adımları takip ederek nasıl çözeceğinizi anlayabilirsiniz. 

  • Böyle bir sorunla karşılaşmanızın nedeni filtrenizin tıkanmış olması olabilir. Bu sebeple ilk olarak filtrenizi çıkararak kontrol ediniz. Eğer bulaşık makinesi filtresinde pislikler birikmiş ise sorun yüksek ihtimalle bundan kaynaklanıyordur. Filtreyi temizleyip yerine koyduğunuzda sorununuz çözülecektir.
  • İkinci olarak sorun pompadan kaynaklanıyor olabilir. Pompanın içerisinde tıkanmaya neden olacak bir nesne bulunuyorsa makinenizde su tahliye edilemez. Bulaşık makinesi pompasını alt sepeti ve filtre ünitesini çıkardıktan sonra pompa kapağını açarak kontrol edebilirsiniz. 
  • Üçüncü olarak ise sorun hortumdan kaynaklanıyor olabilir. Hortumun temiz olmaması veya bükülme, katlanma gibi durumların olması suyun tahliye edilememesine neden olabilir. 

Sıkça Sorulan Sorular

1. Bosch bulaşık makinesinin tabanında neden su birikiyor?

  • Tıkalı filtre, arızalı tahliye pompası, gevşek hortum bağlantıları veya su giriş vanası arızası gibi nedenler olabilir.

2. Filtreyi nasıl temizlerim?

  • Makine kılavuzundaki talimatlara göre filtreyi çıkararak ve suyla temizleyerek.

3. Tahliye pompasını nasıl kontrol ederim?

  • Pompaya erişerek herhangi bir engel veya arıza olup olmadığını gözlemleyerek.

4. Hortum bağlantılarını nasıl kontrol ederim?

  • Hortumların bükülmemiş, ezilmemiş ve sağlam bir şekilde bağlanmış olduğunu kontrol ederek.

5. Su giriş vanasını nasıl kontrol ederim?

  • Vana girişindeki filtrenin tıkalı olup olmadığını ve vananın su sızıntısı yapıp yapmadığını kontrol ederek.
Tags:
444 78 56