Samsung Bulaşık Makinesi Bardakları Puslu Çıkarıyor

Samsung marka bulaşık makinelerinde yer yer rastlanabilen bir problem olan bardakların makineden puslu veya lekeli şekilde çıkması, bir çok sebebe dayanabilmekle beraber iki ana sebep öne çıkmaktadır. Peki bunlar nelerdir ve çözüm yolları nedir?

– Sert suların yol açabileceği izler

Yaşadığınız bölgenin suları elektronik bir cihaz olan bulaşık makinesine zarar verecek derecede su yapısı varsa yıkama sonrası özellikle bardaklarınız üzerinde temiz bir sonuç beklerken puslanma ile karşılaşabilirsiniz.
Bu sebepten ortaya çıkan durumlarda çözüm su değerlerinin ölçülüp sık sık bakımlarının yapılmasıdır.

– Gider borusunun tıkanması

Makine gider borunuzun tıkanmış olması da bulaşıklarınızda bilhassa bardaklarınız üzerinden puslanmaya neden olabilmektir. Özellikle bu etken en sık karşılaşılabilecek olanıdır. Bu sebepten yaşanan sorunun çözümü ise sık sık makine bakımlarınızı uzman teknik ekip tarafından yapılmak suretiyle özellikle filtre temizliğine özen gösterilmesidir. Uzun süreli kullanılan makine filtrelerinde ise temizlik beklenilen performansı yine de sağlayamayacağından değişiminin yapılması yıkama esnasında maruz kaldığınız bu probleme çözüm olacaktır.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56