Samsung Bulaşık Makinesi Çeşme İşareti

Merhaba değerli kullanıcılar;
Bulaşık makinesinin panel ekranında yer alan musluk (çeşme) işareti, genel olarak küçük veya büyük kapsamlı olarak ortaya çıkan bir arızaya işaret eder. Böyle bir sorun karşınıza çıktığında ise, kısaca bu sorunu çözebilmek adına cihazın bağlı olduğu su musluğunun kontrolünü sağlamalısınız.

* Musluğun kapalı olması durumunda bulaşık makinesi ön panelinde musluk işareti belirecektir. Musluğun açıldığında bu işarette bulunan sorun kendiliğinden ortadan kalkar.

* Aynı zamanda suların kesik olması bu problemin oluşmasına neden olmaktadır. Problem görüldüğü sırada suların kesik olup olmadığını kontrol ettikten sonra, bulaşık makinesini tekrar çalıştırmayı deneyebilirsiniz.

* Bunun yanında bulaşık makinesinin su boşaltma konusunda arıza yaşadığını gösteren durumlardan biri halindedir. Bu sorun yaşandığı takdirde, kullanıcıların kendi çözebileceği bir sorun olmaktan çıkacaktır.

* Su akış anahtarında yaşanan arıza sonuçlarında da bulaşık makinesi ön panelinde bu tarz bir uyarı ile karşı karşıya gelebilirsiniz. Bu sorunlar kendi başınıza çözmeniz mümkün olmayan sorunlar olup, mutlaka bir teknik servisten destek almanız gerekir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56