Bosch Buzdolabı Soğutmuyor

“Bosch buzdolabı çalışmıyor” hatası, Bosch müşterilerinin gündelik hayatlarında sıkça karşılaşabileceği bir problemdir. Bu problemin birden çok sebebi bulunmaktadır. Bu sebeplerin başlıca olanları; buzdolabı kapaklarında yer alan lastiklerin eskimesi, devir-daim gerçekleştiren boru hatlarında oluşan bir sorun, buzdolabının içinde yer alan rezistans devrelerinin yanması, evaporatörde oluşan buzlanma, buzdolabı filtresinin tıkanmasıdır.

Bu hatalardan birisi olan buzdolabı kapaklarında yer alan lastiklerin eskimesi, en çok karşılaşılan sorundur. Buzdolabı kapaklarında yer alan lastikler, kullanım süresine bağlı olarak gevşemeye başlar ve işlevini kaybeder. Buna bağlı olarak lastiklerin arasında boşluklar oluşur. Bu boşlukların içinden, buzdolabına sıcak hava girer. Bundan dolayı buzdolabının içi ısınmaya başlar ve soğutma sistemi işlevini yerine getiremez.

Bosch Buzdolaplarında Oluşan Soğutma Hatasının Çözümü

Eğer, buzdolabı kapaklarında yer alan lastiklerde oluşan eskimeye bağlı olarak bir ısına gerçekleşiyorsa; Bosch mağazalarından satın alınabilen lastikler, eskileri ile değiştirilebilmektedir. Bu işlemi, kullanıcılar da gerçekleştirebilmektedir.

Ancak daha büyük hatalar varsa, teknik servis desteği, kullanıcı tarafından talep edilmelidir. Teknik destek servisi, sorunun kaynağını bularak, sorunu gidermektedir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56