Vestel Buzdolabı Aşırı Soğutuyor

Buzdolapları yemeklerin bozulmaması, uzun vadeli gıda saklamaları için önemli bir makinedir. Buzdolabının modeline göre belli derecelere ayar yapma şansınız da bulunmaktadır. Buzdolabınızın aşırı soğutmasında ilk aklınıza gelen yer derece kapağı olsun. Bu kapağı en düşük sayıya getirerek bir süre bekledikten sonra yine çok soğutup soğutmadığına bakabilirsiniz.

Bunu anlamak için ayarı düşürdükten bir süre sonra bir şişe su koyarak ölçüm yapabilirsiniz. Sadece bu durum kullanıcının kontrolü ile gerçekleştirip düzeltebileceği bir durumdur. Eğer ayarla ilgili bir problem yok ise teknik servisi arayarak yardım alabilirsiniz. Şimdi Vestel buzdolabı aşırı soğutuyor problemi ile karşılaştıysanız birkaç nedene göz atalım.

– İlk olarak termostatta bir arıza olabilir. Bu durumda da kompresör her zaman çalışarak soğuk hava verir ve ortam sıcaklığını çok düşün seviyelere indirir. Bir nevi normal dolap haznesi, buzluk görevini görmeye başlar. Termostatın kontakları birbirlerine yapışmış ise devamlı bir soğutma yapılır. Bu durumda termostat kontakları değiştirilerek sorun giderilir.

– Buzdolaplarında soğutma gaz ile sağlanmaktadır. Bu gazı soğutmayı gerçekleştiren araç da kompresördür. Kompresörde oluşabilecek bir sorundan dolayı fazla soğutma gerçekleşebilir. Bunun sonucunda genelde kompresör değiştirilerek arıza giderilir.

– Buzdolaplarında gaz sızıntısı olma problemi de olmaktadır. Bu gazları kompresör belli bir soğukluğa getirerek buzdolabınızın serin kalmasını sağlıyor. Bu nedenle herhangi bir koku almanız durumunda hemen teknik servisi arayarak problemi belirterek yardım alabilirsiniz.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56