Vestel Buzdolabı Çalışmıyor

Buzdolabınızın çalışmıyor olması diğer elektronik aletlere göre daha kötü bir durumdur. Çünkü gıdaların soğuk ortamda saklanması gerekir, diğer türlü ev sıcaklığında bakteri oluşumu yaparlar ve bozulurlar. Bu nedenle buzdolaplarınızda en ufak bir aksaklık veya farklılık gördüğünüzde mutlaka bir bakım yaptırtmakta fayda vardır.

Bu bakım sizin bir anda buzdolapsız kalmamanıza ve buzdolabınızda fark edilebilecek ufak bir sorunun büyümeden müdahale edilmesini sağlayacaktır. Eğer buzdolabınız çalışmıyor ise ilk başta sizin kontrol edebileceğiniz sonra da teknik servisin çözüm sağlayabileceği durumlara göz atalım.

– İlk olarak buzdolabınızın fişini ve bağlı olduğu prizi kontrol edebilirsiniz. Prizde veya fişte herhangi bir siyahlık var ise sorun ciddi olabilir. Elektrik akımının dengesiz gidip gelmesi, makinenizde oluşabilecek bir kısa devreden dolayı fazla akım çekilmesi sonucunda priz veya fişiniz yanabilir. Bu da makinedeki aksamlardan birine zarar vermiş olabilir. Bu durumda makinenizi fişten çekerek teknik servisi aramalısınız.

– Buzdolabınızın içinde bulunan elektronik kartın yanmış olma olasılığı da olabilir. Bu elektronik kart makinenin tüm işlerinin yönetildiği yerdir ve çalışmadığı takdirde makineniz de çalışmaz. Kartın değişmesi gerekir.

– Buzdolabınızın elektrik tesisatında herhangi bir kısa devre, yanma olmuştur. Bu durumda elektrik iletimi kesilir ve buzdolabınız çalışmaz. Bu durumda kablo değişimi ile sorun halledilir.

– Bir diğer ihtimal ise makinenin takılı olduğu prizin bağlandığı sigortada problem olabilir.

Tags:
Leave a Comment
Call Now Button444 78 56