Buzdolabı Yeterince Soğutmuyor

Buzdolaplarının yeterince soğutmamasının birçok nedeni bulunur. Bunlardan bazıları servislerin yapması gereken müdahaleyi gerektirirken, bazıları da sizin çözebileceğiniz durumlardır. Biz servisten ziyade sizin çözebileceğiniz konular üzerine odaklanacağız.

Buzdolaplarının yeterince soğutmamasının en yaygın nedeni turbo fanının buz tutması ya da filtresinin tıkanmış olmasıdır. Eğer buz tuttuysa bu buzun çözülmesi için buzdolabın fişini çekerek kapısını da açık tutarak bir ya da iki gün beklemek olacaktır. Fanda ki buz çözüldüğünde oldukça iyi şekilde soğutmaya devam edecektir. Eğer filtreden dolayı tıkandıysa bunun için müdahaleyi servis çalışanları yapmalıdır.

Bazı durumlarda elektriklerin gidip gelmesi, ya da buzdolabında rezistans varsa voltajın düşük olması durumunda buzdolabı soğutmayı durdurabilir. Voltaj düzeldikten sonra, ya da elektrikler geldikten sonra buzdolabını birkaç saatliğine fişten çekerek beklemek sorunu düzeltebilir.

Eğer buzdolabınız iki kapılı ise ve sadece bölmelerden birini soğutmuyorsa bu durumda servis çağırılmalıdır. Fakat iki bölüm de soğumuyorsa servisi çağırmadan önce buzdolabının içini temizleyerek biraz beklemekte fayda var. Özellikle birkaç saatlik beklemelerde sorunların çözüldüğü oldukça fazla görülmüştür.

Leave a Comment
Call Now Button444 78 56